Eurocompact

feature image

EuroCompact to system do malowania profili aluminiowych odpowiedni w przypadku konieczności maksymalnego wykorzystania przestrzeni zajmowanej przez instalację. System ten składa się ze strefy załadunku, ruchomej kabiny lakierniczej, pieca do polimeryzacji oraz strefy rozładunku.

Jest on odpowiedni dla firm, które muszą poddać obróbce profile aluminiowe lub blachy wstępnie przygotowane do malowania lub do obróbki za pomocą systemu mycia / odtłuszczania w zbiorniku zanurzeniowym.

EuroCompact to w pełni automatyczny, kompaktowy i wydajny system.


Cykl pracy realizowany jest w:

  • strefie załadunku
  • automatycznej kabinie do malowania proszkowego, na platformie przesuwnej
  • piecu do polimeryzacji, w kształcie dzwonu
  • strefie rozładunku 
Na życzenie klienta do układu można włączyć system obróbki zanurzeniowej z ręczną lub automatyczną suwnicą i piecami do suszenia wgłębnego.



Analizując układ technologiczny, można domyślić się, że zużycie energii jest tu bardzo niskie. Wysoką efektywność energetyczną uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnego pieca w kształcie dzwonu z umieszczoną u dołu komorą spalania, a także dzięki automatycznemu krokowemu przemieszczaniu z zastosowaniem stref akumulacji w poszczególnych fazach pracy – nakładania farby i jej polimeryzacji.

EuroCompact został zaprojektowany w sposób przyjazny dla użytkownika:

  • strefy załadunku i rozładunku są od siebie oddzielone, aby ułatwić przebieg tych dwóch czynności. Obie operacje odbywają się na wysokości oczu operatora i przy unieruchomionym wieszaku z obrabianym elementem.
  • Kabina lakiernicza znajduje się obok pieca do polimeryzacji. Wyposażona w manipulatory z pistoletami automatycznymi i przystosowana do wszelkich ręcznych poprawek, kabina spoczywa na przesuwnej platformie. Jest to zatem ta sama kabina, która, przesuwając się na specjalnych szynach, przemieszcza się naprzód podczas nakładania proszku wzdłuż platformy w taki sposób, aby elementy zostały nim pokryte na całej ich powierzchni. 
  • Przenośnik składa się z dwóch zsynchronizowanych jednotorowych linii podwieszanych. Jego nośność jest odpowiednio dostosowana do ciężaru elementu zawieszonego na wieszaku. Przenośnik przesuwa się krok po kroku naprzód, umożliwiając zatrzymywanie się wieszaków w strefach roboczych: załadunku, malowania i rozładunku. 


INNE INSTALACJE, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ